olowww

Aleksander Larysz

Prezes Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto

Prezes Klubu Olimpijczyka Sokolnia

Polish Czech English French German Spanish

wypelniacz poziomy

Szanowni Radni m.Rybnika, przyjaciele.;)

 

Jak część z Was wie miałem w swoim życiu okazje  wspóldziałać z paroma samorządami  w kraju i poza jego granicami.

Dlatego mając porównanie a i wzorce różne powiem  ,że?. mrugam co kolejna sesja oczami z niedowierzania.

Powiem szczerze; Myślałem ,że to może ja czegoś nie dostrzegam,mylę się ,albo przesadzam,ale?? muszę zadać to pytanie nie tylko jako były kandydat na przezydenta miasta ,ale Rybniczanin: Co to jest , o co tu chodzi?..;)o czym gada i co robi elita samorządowa tego miasta???

Jeżeli jednak jeżeli bardzo zbliżoną ocenę ma jeden z najwybitnieszych rybnickich dziennikarzy coraz wiecej moich przyjaciół i wyborców i zwykłych mieszkańców to sorrry znaczy ,że naprawdę jest coś na rzeczy i muszę sie odezwać bo?już tak mam?  i to jest moje ukochane miasto?. .

Więc się odzywam?

Szanowni Radni jesteście  Elitą tego miasta jeżeli chodzi o poparcie społeczne?.. , ale o czym wy na sesjach RM na miłość Boską gadacie? o dziurach, kocykach ,kropkach w tekście,???? itp,itd. Co to jest!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę zostawcie to radnym dzielnicowym.Sami wiecie, bo wielu z Was ma przeszłość a i część działa dalej w RD, że oni ,albo raczej my , bo tez działam w RD, wiedzą lepiej co i jak robić w dzielnicy ,a wy na mocy swojej władzy uczulcie urzędników UM , albo poproście żeby prezydent uczulił ich na to żeby radnych dzielnic traktowano poważnie?..

Zadam pytania:

1.Czy Rybnik ma duże czy małe koszty życia?(czy mieszkańcy ucieszyli by się z obniżki kosztów życia w mieście?)

2.Czy z Rybnika ludzie wyjeżdżają czy przyjeżdżają , żeby np. w Nim zamieszkać?

3.Czy firmy się rozwijają czy raczej ledwo funkcjonują i padają?.?

4.Czy ludzi żyją szczęśliwie zarabiając wyliczoną średnią w Naszym regionie czyli ponad 4000 zł?

5.Czy nasza młodzież po wyjeździe na studia marzy o powrocie do Naszego miasta,a ci którzy tu są to mają pracę i gdzie mieszkać?

6.Czy myślicie ,że zarabianie na mieszkańcach poprzez opłaty, podatki itp.,to jedyny sposób na wpływ pieniędzy do kasy miasta???

To takie podstawowe pytania,ale moim zdaniem to własnie wasze zadanie ,aby na nie sobie odpowiedzieć i do nich ustosunkować?

Proszę, wyszkolcie nastepców w dzielnicach,przecież macie ogromną wiedzę?. ., a tu pochylcie się nad, moim zdaniem istotniejszymi problemami niz brak kropki po cyfrze.

Co zdaniem wielu i coraz większej ilości Rybniczan moglibyście chociaż spróbować zrobić w pierwszej kolejności???

-Zatrzymajcie exodus młodych z miasta , którzy nie dość że nie wracają po studiach to nawet wyjeżdżają często zaraz po osiągnięciu pełnoletności. Zadbajcie o mieszkania i pracę dla nich , myślcie?.szukajcie rozwiązań , proponujcie je na komisjach , sesjach ?. .

-Przyciągnijcie(przynajmniej spróbujcie) do miasta inwestorów czy też nowych mieszkańców albo przynajmniej próbujcie myśleć o tym?.,a może wg Was w mieście nic nie trzeba zmienić?.???

-Obniżcie koszty życia w mieście?. .

Nie da się?.hmm to może wydaje mi się ,że Biedroń jakoś ma sukcesy na tym polu??

- Kochani z tymi dziurami przeżyjemy , ale z wyludnionym miastem i biedniejącymi mieszkańcami,plajtującymi małymi firmami raczej nie?.. .

Nie chcecie mi chyba powiedzieć,że startowaliście do RM żeby zajmować się ?dziurami?? i też nie uwierzę ,jak mówią złośliwcy,żeby sobie dołożyć trochę ?kasy? do emerytur czy wypłat?

Przecież to co tu napisałem nie jest jakimś ?genialnym? spostrzeżeniem? .

Tylko proszę, nie mówcie,że tak jest wszędzie i to się nie da?;)jeszcze raz powiem ?jesteście elitą samorządową z ogromnym doświadczeniem ,życiowym,biznesowym czy zawodowym.Myślcie? , nad tym trzeba się pochylić?.,a te kocyki kropki ehh?.

Natomiast pamiętajcie ,że za chwilę ruszy Piotrek(czyt.prezydent) ze swoimi projektami, inwestycjami i wizją rozwoju miasta,bo za chwilę się skończy to , co mówi ,że mu blokuje wszelkie działania , czyli budżet poprzedniego prezydenta?..;) bo chyba każdy z Nas czeka juz na ten okres z niecierpliwością?.. i w końcu ruszy Rybnik do przodu zgodnie z hasłem wyborczym Piotrka czyli Rybnik- Tak- dla zmian? bo przecież Piotr na pewno ma doskonałą wizję rozwoju Rybnika i przecież nie odważyłby się startować w wyborach gdyby było inaczej?;)ale sam wszystkiego nie da rady?? Tak ,że moi kochani Radni Miasta Rybnika ?? ..Ja w Was wierzę? .Acha , no i nadzieja w drugim Piotrze,bo to przecież specjalista od pozyskiwania środków z UE i na pewno już wiele projektów jest przygotowanych i się realizuje,a to co pisze na FB,że z tego możecie skorzystać ,tu aplikować i tu pozyskać to tylko tak z dobroci bo NGO same o tych projektach nie wiedzą?.;) a których to realizacja na pewno rozwiąże wiele problemów z którymi nie dawał sobie rady poprzedni prezydent,no ale tak jak mówiłem na pewno Wasza pomoc drodzy radni jest niezbędna?. .

No i jeszcze jedno ,jeżeli uważacie ,że Wasi wyborcy oczekują tego co teraz robicie w RM ,a nie pochyleniem się nad tymi sprawami o których tutaj w niewielkim stopniu wspomniałem, to wycofuję swoje spostrzeżenia i kajam się ,że co jo to godom?..?z Markiem Pietrasem i z wieloma Rybniczanami się też kajam, ale??. .

wypelniacz poziomy

 • Wakacje_009
 • Wakacje_013
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-23
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-54
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-57
 • Wakacje_015
 • Wakacje_002
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-14-09
 • Wakacje_012
 • Wakacje_005
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-44
 • Wakacje_011
 • Wakacje_001
 • Wakacje_004
 • Wakacje_003
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-30-35
 • Wakacje_010
 • Wakacje_007
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-15-25
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-13
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-18-59
 • Wakacje_006
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-35
 • Wakacje_014
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-29-47
 • Wakacje_008

r n m

s k f