olowww

Aleksander Larysz

Prezes Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto

Prezes Klubu Olimpijczyka Sokolnia

Polish Czech English French German Spanish

wypelniacz poziomy

olorrsnew

Na dyżur,na który jak część z Was wie  zgodnie ze zdjęciem poniżej zapraszam od jakiegoś czasu,przyszedł Pan Marian z Tygodnikiem Rybnickim w ręce . Jeszcze nie usiadł ,a już krzyczał;

(Polecam ten sposób kontaktu kolegom i koleżankom, radnym dzielnicowym... bo wiecie jak jest na dyzurach;)Problem jest tylko jeden , przychodzą mieszkańcy często i prawie nigdy w godz .dyżuru;) no ale cóż ,nikt nam radnymi być nie kazał, a ja sie cieszę jak mogę pomóc)

....a miało być tak fajnie(dalej mówi p.Marian) ,jeszcze nic nie zrobił,a już podniósł se wypłata i to o tako kasa ,że nawet renty takiej nie mom.... Spytałem , o co chodzi?No tyn Pana protegowany co Pan zachęcoł ,żeby głosować, tyn z Popielowa nowy prezydent...a to nie nasz synek jak Pan godoł, tylko zwykły platformers. No to wszystko jasne..... co miałem powiedzieć...?Mówiłem Panu przed wyborami ,że on dziecka dat uczy , nic w tej radzie nie robił,a poszedł tam żeby se dorobić do wypłaty ,aleś mnie Pan nie słuchoł- kontynuował Pan Marian juz przy wsparciu sąsiadki Anieli.... . Na początku wytłumaczyłem,że sam sobie nie dał.... ale Pan Marian nie dał zbić się z tropu... Jasne, powiedział ,a za chwila tym podniesie, co jemu podnieśli...,a miało być tak fajnie... . Poza tym jo pierwszo podwyżka dostoł po 2 latach,a byłech odpowiedzialny za życie ludzi.... Co miałem powiedziec ,zrobiło mi sie nieswojo...ale tak naprawde to powiem tak:

 Po wygranych wyborach widzialem wszystko w jasnych i wyrazistych barwach..... , niestety po niedługim czasie te barwy zaczęły blednąć,no bo jak słyszę jak np: Pan Marian mówi w dalszej części dialogu ,a raczej monologu:,że tyn synek przecież nic nie robi yno godo jak mi godająją też najomi z innych dzielnic ,że bedzie nas słuchoł i że mu wszystko blokuje budżet od Fudalego , a teraz se podnosi wypłatę i zatrudnił na etatach 21 nowych urzędasów, tak jakby ich dość już nie było. I znowu zadaje pytanie -za Fudalego działoł UM czy nie ....?Co, chce se za naszo kasa kupic przychylność urzędasów?Znowu zostałem bez słowa , ale wracając do tematu.

Niestety zaczyna wyglądać wszystko inaczej niż miało i trudno się tu z argumentami pana Mariana nie zgodzić....W mieście trwa festiwal autoreklamy nowych władz... co to niby będą robić jak będzie nowy budżet i w przyszłości..... oby..... Dalej trwa rozdawnictwo pieniędzy na wiele działań i projektów które na pewno nie służą mieszkańcom,w obniżeniu kosztów życia czy generowaniu nowych miejsc pracy , no chyba że te nowe 21 urzędniczych miejsc pracy to sposób nowych władz na walke z bezrobociem...;)Nie mówię ,że nie są to działania do końca niepotrzebne ,ale czy...w mieście czasem nie ma ważniejszych problemów na które można i moim zdaniem trzeba...przeznaczyc środki? Czy nikt nie widzi ,że mieszkańcy biednieją w zastraszającym tempie , a nic się nie robi żeby koszty życia obniżyć? Czy nikt nie widzi ,że miasto pustoszej, a młodzi wyjeżdżają i nie wracają,albo zostawiają emerytom dziadkom pod opieką dzieci i wyjezdżaja za chlebem.Czy nikt nie widzi że bankrutuja rybnickie firmy głownie w sektorze usług, ale nie tylko..... .Jak nie wiecie jak sobie z tymi problemami poradzić , to pytam, po co pchaliście sie do rządzenia????? czyżby odpowiedź była taka prosta...? obym sie mylił...., a może taki jest plan?Emeryci z wnukami, fajne miasto i zero problemów z młodymi czy jakimiś miescowymi firmami? No to sie nie uda..... , my z biznesu i całym społeczeństwem nie damy rady na Was szanowni włodarze miasta zarobić na Was i wasze pomysły, ....Na koniec powiem tak: Wsparłem ten układ , ale jak mnie znacie to wiecie ,że nie będę siedział cicho jak będę widział że jest coś nie tak , a widzę już teraz...... nie ma zgody na takie szastanie pieniędzy i czerpanie ze środków powstałych z Naszej wszystkich Rybniczan pracy..... Będę o tym głośno mówił,co już zaczynam robić.... i nie ma mojej zgody na rozdawnictwo pieniędzy które sie teraz dzieje... na projekty ktore nie generują miejsc pracy dla przeciętnego zjadacza chleba, a dofinasowują tylko  ekipy tworzacej sztuczne działania typu branie ogromnych pieniędzy za szkolenia, szkolenia szkoleń czy wydawanie kasy na konferencje , ankiety referenda i mógłbym tak długo....Tak mozna działać w bogatym i dostatnim społeczeństwie ,ale czy my takim jesteśmy?,a to tylko kropla w morzu jeżeli chodzi o POmysły na wydawanie pieniędzy tej ekipy. Uważam że, każda złotówka musi być przeznaczana na obniżenie kosztów życia i tyle.Bo ja widzę i mówie to głośno już teraz: idą ciężkie czasy i ogromnymi krokami ogromny kryzys i jak się za to nie wezniemy już teraz to będzie źle po prostu.Tak było w Grecji jak biznes krzyczał opamietajcie sie przestańcie rozdawać na lewo i prawo kasę!!! Opamiętały sie samorządy i rząd jak juz nawet banki nie chciały pożyczać , ale i tak rząd i samorządy zwalili wszystko na biznes ,że paragonów nie dawali .....Na koniec jedna myśl,najwazniejsza;

Obym się w tych coraz mniej kolorowych prognozach  mylił,bo nie chce mieć racji w sytuacji kiedy ucierpi całe rybnickie społeczeństwo

i oby było tak, że to niby więcej czasupotrzeba,że to niby stary budżet oby, ale nie, nie wytrzymam i tu przyznaje racje p.Marianowi ,nigdzie tak nie jest ,w żadnej firmie czy korporacji czy zakładzie pracy, aby po tak krótkim okresie pracy i" niewiele zrobieniu" , bo przecież nawet czasu nie było żeby coś zrobić...;) tak sobie z publicznych pieniędzy"żartować" i oj, Państwo Radni ,żałosne to wytłumaczenie ,żałosne(które mozna było na sesji RM usłyszeć) , komu wy chcecie takie teksty "wciskać",nam Rybniczanom......? . Żalosne po prostu żałosne..... . 

Więc Pan Marian zakończył spotkanie jak w tytule"Bycie prezydentem to fajna fucha..... . "ale mojego głosu już nimo.

Takie oto, szanowni przyjaciele zaczynają sie pojawiać głosy w Naszym Rybniku....... ,a co wy myślicie o tej sytuacji...?

no to do pogadania i do znudzenia będę mówił;) nie chcę mieć racji i obym się mylił,ale..... .

wypelniacz poziomy

 • Wakacje_010
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-18-59
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-14-09
 • Wakacje_008
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-23
 • Wakacje_002
 • Wakacje_005
 • Wakacje_001
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-29-47
 • Wakacje_011
 • Wakacje_009
 • Wakacje_003
 • Wakacje_006
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-30-35
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-44
 • Wakacje_012
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-54
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-15-25
 • Wakacje_015
 • Wakacje_004
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-13
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-35
 • Wakacje_014
 • Wakacje_007
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-57
 • Wakacje_013

r n m

s k f