olowww

Aleksander Larysz

Prezes Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto

Prezes Klubu Olimpijczyka Sokolnia

Polish Czech English French German Spanish

wypelniacz poziomy

Witajcie.
Ze względu na sporą ilość zapytań dot. tej kwestii pozwolicie ,że ustosunkuję się do niej pisemnie.
Być może zaskoczę niektórych którzy pamiętaja ,że wsparłem w 2 turze wyborów prezydenckich PPP (jak pieszczotliwie nazywamy u Nas w gronie, oczywiście bez złośliwości, Piotra Kuczere, czyli Piotruś Pan Pierwszy) przeciw ówczesnemu prezydentowi AF, ale powiem tak:
Większego prostactwa politycznego i hucpy nigdy nie widziałem w tym mieście.a za takie uważam sposób odwołania z funkcji  p-cego RM byłego prezydenta AF.

Oczywiście "piję" tu wyłącznie do radnych , a raczej byłych radnych BSR:
Nie moglibyście tego spokojnie ?załatwić? w swoim BSR-u gronie i dalej z pozostałymi radnymi BSR realizować swoją politykę?

Choć osobiście mam do niej  wiele uwag negatywnych , ale tu nie chodzi o Waszą politykę , ale o sposób jej prowadzenia ......
Jest faktem , że  w trakcie kampanii występowałem przeciwko AF, ale nie jako człowiekowi z którym miałem okazję współpracować i wiele ciekawych działań przeprowadzić , ale przeciwko polityce jaką proponował w ostatnim okresie sprawowania funkcji , a dot. rozwoju mojego miasta.

No i  niestety do konca nie jestem ?aktualnie szczęśliwy? bo w wielu założeniach , przynajmniej na razie, polityka PPP przypomina polityke AF czyli ?ładowanie? w mury w tzw. infrastrukturę twardą , a nie ,jak proponowałem w ludzi, którzy już nie wytrzymują ogromu obciążeń finansowych narzucanych m.in przez miasto i inne instytucje które widzą pozyskiwanie środków na realizację swoich koncepcji wyłącznie w obciążeniu mieszkańców miasta coraz to wyższymi opłatami za wszystko co możliwe?. . .(inaczej wyobrażałem sobie realicję hasła wyborczego PO i PPP Tak Dla Zmian)
Jednak podkreślam, to prawo PPP który został wybrany, więc ma takie narzędzia , a za ich takie, a nie inne wykorzystanie za niecałe 2 lata zostanie przez mieszkańców Rybnika oceniony.
Tak na marginesie polemiki która się między prezydentami wytworzyła.

W całej rozciągłości popieram stanowisko AF dot. wielu dziwnych wydatków na zaskakujące pomysły, a potem ratowanie tych pomysłów nie dość ,że sztucznie pompowanych to jeszcze generujących co miesięczne niemałe kilkudziestotysięczne  koszty dla kasy miasta czyli Naszej..... .
Dodałbym, tu jeszcze do uwag AF niezbyt szczęśliwy , moim zdaniem, pomysł na umieszczenie ?administracji 500 + w byłym barze mlecznym na Kościuszki. Może lepiej by było np.taki bar  reaktywować, a 500+urzadzić w jakimkolwiek miejscu będącego w zasobach miasta UM? .
Wracając jednak do tematu.
Co spowoduje odsunięcie od decyzyjności AF?

Moim zdaniem zburzy to specyficzną równowagę która polegało na tym ,że PPP realizował w znacznym stopniu politykę poprzedniej władzy, czyli inwestycje w mury ,upiększanie miasta , tu skwerek, tu pomnik tu koncercik, tu wycięcie drzew i ta nieszczęsna (oczywiście moim zdaniem) inwestycja Pszczyna- Raciborz , o której słusznośni nikt mnie na razie nie przekonał , a wydanie kolejnych setek milionów z kasy miasta jak Nam się miasto wyludnia , nie ma pracy i ludzie stąd uciekają?.bo do tego jeszcze smog szaleje....uważam za mało przemyślane.

No chyba ,że plusem jest to ,że ominą Rybnik spieszący się na granicę Czeską i do głowy im nie przyjdzie ,żeby sie u Nas zatrzymać i zobaczyć jak żyjemy i jakie to miasto jest po prostu...?

Dodatkowo to ?status quo? gwarantowało ,że  dwie niezalezne tak naprawdę ekipy  patrzyły sobie na ręce (realnie mogąc niektore pomysły wstrzymywać,poprawiać itp) .Co będzie teraz? hmm...

No tak, ale będzie też i druga strona tego medalu , bo będzie  też ?wolna ręka? w podejmowaniu decyzji, bez możliwości za cokolwiek obwiniania właśnie AF.
Idąc dalej odpowiadając na  kolejne pytanie osób które mnie wsparły w wyborach

Co myślę o działaniach w mieście?- muszę odpowiedzieć tak :
Nie wiem czy tylko mnie się wydaje , ale w mieście od dwóch lat trwają Igrzyska , (jakieś koncerciki , jakieś wymuszane akcje kulturalne , jakieś kosmetyczne działania na drogach jakies dziwne zmiany personalne w dobrze działających instytucjach.
Jeden z odwiedzających mnie na dyżurach w Radzie Dzielnicy :cyt. Panie co to jest!!! włanczom radio Kuczera ,albo ten ,tutaj nie zacytuje, tylko powiem ,że PPD jak sie domyślacie Piotruś Pan Drugi czyli P.M włanczom TV Kuczera kupuja gazeta Kuczera o głupotach godo za chwila otworza lodówka albo konserwa a tam ?.. , a moje dzieci za robotą na wyspach , a i wnuki za chwila wyjeżdżaja bo nawet gdzie mieszkać nie mają...!a tu sie kasa na gupoty wydaje bez pomyślunku....

Co ja myślę?.... ano myśle ze takie PPP prawo zwycieżcy , ale tez trochę zaniepokojony zaczynam być bo choć cytując ponownie klasykę ? że społeczeństwu potrzeba igrzysk i chleba? no to igrzyska mamy ,ale to juz prawie połowa kadencji , a gdzie ?chleb? gdzie pochylenie sie nad problemami miasta , takimi jak smog , takimi jak wyludniające sie miasto ,realne wsparcie dla biznesu?

No chyba że teraz ,jak nie ma AF to wszystko się zmieni i PPP blokowany do tej pory przez AF, jak to niektórzy "znawcy" opisują na forach , zacznie wprowadzać rozwiązania związane właśnie z rozwiązaniem podstawowych problemów tego miasta?
Na koniec o Juliuszu.

Jak wiecie walczę o niego od 2009 roku i to był tez jeden z punktów umowy koalicyjnej który mówił ,że miasto ma sie zająć Juliuszem .

I ten punkt  jest spełniany i mam nadzieję ,że nie skończy się na podłączeniu paru latarni i umyciu okien? . ale? no właśnie ale?? i tu znowu cytat od starego rybniczanina : Panie Larysz jak tak może być ,ta kostnica z murem przetrwała zabory,Hitlera,Stalina naszych komunistów , a Kuczere nie.

Nie mogli tam zrobić tego co pan kiedyś zaproponowoł ? Pan nawiązał do tego http://aleksander-larysz.pl/program/juliusz-etapizacja ( slajd o nazwie memory place).

No cóż tez byłem zaskoczony i trochę nie rozumiem stanowiska konserwatora ,ale powiem tak: dla mnie ważne ,że miasto które dysponuję większymi środkami niż starostwo przejęło kompleks.
Nie podoba mi się natomiast żadna z koncepcji jego zagospodarowania jaką miasto co chwila zmieniając szczegóły proponuje a podoba mi się koncepcja ?.moja.
Haha , oczywiście nie dlatego ,że jest moja , a raczej zespołu który stworzył tę koncepcję . A dlaczego? Nie wnikając w szczegóły, co niby bardziej się przyda miastu jest zasadnicza różnica w propozycji ktorą tu możecie zobaczyć
http://aleksander-larysz.pl/program/juliusz  ponieważ w niej wystepuje samofinansowanie tego przedsięwzięcia ,a nawet zysk? Co proponuje miasto?

No niestety w każdej koncepcji miasto co miesiąc będzie dokładać ?dzięsiąt? tysięcy zł.

Mnie trochę to wydawanie pieniędzy w taki sposób trochę martwi , nie wiem jak Was.

No ale cóż, powtórzę jak mantre:, to czas PPP i PPD i nic mi do tego oprócz oczywiście pomarudzenia bo to mi zapewnia ustrój tego kraju.

Podsumowując te moje wynurzenia i wracając do meritum Panie i Panowie radni BSR .

Zastanówcie co robicie i kim teraz będziecie? PO-wcami ?Jako kto pójdziecie do wyborów? Pamiętajcie też o jednym,o czym zdają się zapominać politycy. Rybniczanie , w znacznej mierze zagłosowali na Was jako radnych BSR pod przywództwem AF.
Wiem ,że to trochę dziwne wydaje sie wam moje zachowanie , ale spokojnie, ja tak mam. Po każdej stronie politycznej tego miasta i kraju mam przyjaciół którzy wiedzą że ?tak mam? i obiektywnie odniosę się do każdej sytuacji i PLIS nie piszcie mi że taka jest polityka, wierzcie mi, wiem jaka jest?.. , i nie ma na taką, jaką tu zaprezentowano mojej zgody!!!
I tak na koniec końców pytanie, dlaczego tak bronie AF ?
Mimo że jest moim ?samorządowym? przeciwnikiem?Po raz : nie bronie,a opisuję fakty i sytuację na którą nie ma mojej zgody ?..
Po dwa:

Bo tak wymaga przyzwoitość w stosunki do osób które zrobiły tyle dla tego miasta(oczywiście zostało popełnione błedy , ale ktoś z czytaczy tutaj jest nieomylny??) i tak już nam ,że szanuję takie wartości , choć mam inny pogląd na wiele rzeczy.

Dodatkowo życzyłbym sobie , aby w moim miescie nie było politykowania w takiej formie , a tylko praca ?pro publico bono? .

Mógłbym tak jeszcze długo na temat tego co dzieje się w mieście ,a co mogło by się dziać, ale się powstrzymam?.?bo to czas PPP?. . .

P.S
Acha i jeszcze jedno ...Nie lajkujcie tego, nie chcę dawać żadnej ze stron atutu,że mało lajków albo dużo?? Tym bardziej ,że dowiedziałem się w kampanii jak niektóre opcje polit. kreują te niby ? obiektywne? opinie i lajki?..

No to do pogadania..... .

wypelniacz poziomy

 • Wakacje_005
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-35
 • Wakacje_011
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-23
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-54
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-18-59
 • Wakacje_001
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-29-47
 • Wakacje_013
 • Wakacje_007
 • Wakacje_002
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-57
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-44
 • Wakacje_008
 • Wakacje_009
 • Wakacje_012
 • Wakacje_014
 • Wakacje_010
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-30-35
 • Wakacje_006
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-14-09
 • Wakacje_003
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-15-25
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-13
 • Wakacje_015
 • Wakacje_004

r n m

s k f