olowww

Aleksander Larysz

Prezes Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto

Prezes Klubu Olimpijczyka Sokolnia

Polish Czech English French German Spanish

wypelniacz poziomy

Witajcie.

Dawno nic nie pisałem, ale po 1, nie mam czasu, jak niektórzy  siedzieć w “sieci” i się lobbować, a raczej działam wg zasady która dalej obowiązuje w stowarzyszeniu które prowadzę, czyli w tym wypadku mowa o Stow. Rybnik Nasze Miasto, czyli: “My nie gadamy tylko działamy”, po 2 zastanawiałem się czy poruszać ten temat… .

 

Żeby coś napisać o rybnickich mediach, a raczej o ich zachowaniu w ostatnich czasach zabierałem się już dawno, ale jakoś się nie składało, a i myślałem, że coś się zmieni, może mi się wydaje itp.

Nie wiem jak wy, ale ja od pewnego czasu, a to znaczy prawie od początku kadencji prawie wszystkie media stały się, jak to się teraz mówi mediami mainstreamowymi czyli mówiąc po prostu tubą propagandową nowych władz Rybnika.Prawie wszystkie, a nie jak dotychczas Gazeta Rybnicka.

Jak uważacie?Mylę się?

 

Tak sobie sięgam pamięcią wstecz i dobrze pamiętam, że za poprzednich prezydentów, owszem, dużo w mediach było o prezydencie, jego ekipie itp, ale tez dużo było o opozycji, co myśli, co robi, co sądzi…itp.itd.

Teraz jak czytam, słucham czy oglądam to swoim zmysłom nie wierzę.W gazetach non-stop PK, czy też jego zwolennicy i protegowani.Opozycji nie ma, a jak jest to szczątkowo i niezauważalnie. Miasto miodem i mlekiem płynie. Same sukcesy.W Radzie Miasta zgoda.Wszyscy wspierają PK i jego ekipę.

 

Więc pytam.

Czy tylko ja tak mam?Bo jak analizuję, to co czytam i konfrontuję z tym co wiem, albo co obserwuję, to się pytam, czy wy też coś podobnego zauważacie, że z rzeczywistością to co „otrzymujemy” od mediów ma niewiele wspólnego?

Ale tak po kolei.Wpierw o tym co przebrało miarkę, że w końcu zabrałem się za pisanie.

Jak zapewne wiecie z naszego rybnickiego, no nie sorry, wodzisławskiego radia, bo być może nie wszyscy pamiętają skąd to radio do Nas przyszło, dowiedzieliście się, albo i nie, bo redaktor chyba raz tylko się o tym zająknął, co stoi w humorystycznej sprzeczności z ilością powtarzanych info. przekazywanych przez kogoś z  ” nowej władzy”, że kaplica na Juliuszu dostała dofinansowanie na naprawę dachu i….. no właśnie i co? I nic. Szanowny Pan redaktor nawet się nie zająknął, że to własnie sukces Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto które nie mając np. takiej mocy jak miasto, działa i udaje mu się coś zrobić…. .Bo chyba mu się wydaje, albo chce wydawać, że w tej kadencji „sukcesy” odnosi tylko nowa ekipa „przy władzy” ….. .Nie chciałem się chwalić tą kasą na dach, bo to mały krok, a pracy przed Nami jeszcze mnóstwo, ale to dobry przykład jak działają media .Przynajmniej wg mnie.

 

Czy może to, że własnie w tym czasie P.Kuczera opowiadał o mieście i głupio by było chwalić m.inn mnie , (a wiecie, że od pewnego czasu nie po drodze mi z  osobą P.K) ? No, nie wiem, osądźcie sami.

 

Że co, że to niby komercyjne radio i mam zapłacić, jak mówi mój kolega dziennikarz. Hmm, niech pomyślę czy jako rybniczanin chcę, że tak działało radio.

Takie same zastrzeżenia zaczynam mieć do większości rybnickich mediów , no może oprócz dwóch czyli pozostałości po Tygodniku Rybnickim i rybnickiej odmianie DZ,bo wg mnie jeszcze starają się być obiektywne, a reszta?

Nie wiem jak Wy,  ale ja mam wrażenia ze wszystkie pozostałe media, jak już wspomniałem, to tuby propagandowe byłej partii rządzącej, a aktualnie rozdającej karty w Rybniku.

Skąd takie wrażenie?

No to przeczytajcie co tam jest pisane, zamieszczane i w jakiej formie.

Bo ja, jak czytam, to się rozglądam czy nie jestem w ukrytej kamerze albo się zastanawiam ze możne w  jakimś matrixie żyję , bo co innego widzę dookoła, a co innego piszą czy pokazują w mediach. W każdym nr, audycji lub programie,  światłe i jedynie słuszne wypowiedzi rzadzacych w mieście,( jeden z wiceprezydentów to chyba na etacie jest w naszym najbardziej rozpoznawalnym tygodniku..choć to słabiutkie feliotoniki, ale pod względem PR dobre, tylko kto się na to nabierze? No niestety nabierze się wielu, tak to już działa…. .), ale się pytam. A gdzie opozycja i jej opinia i opinie innych? Co, nie chcą się wypowiadać ? Nie no, jaka opozycja i jakie „inne” zdanie, co jo godom, co jo godom, nie ma takich potrzeb w tym mieście dobrobytu i sukcesu.  Heh;)

 

Wydawac się by mogło że rewelacyjnie sobie nowa ekipa poczyna, w mieście nie ma opozycji , a jak już jest to jest “be”.

Ja myślę, że wystarczy popatrzeć na obrady RM ,żeby zobaczyć co się dzieje, gdzie chwiejna przewaga w UM ekipy PK uzyskana poprzez polityczne kupczenie niby utrzymuje się, ale  przy coraz większym oporze prawie połowy radnych, którzy coraz intensywniej zaczynają wytykać coraz większa ilość błędów i nie zrealizowanych obietnic, czy też jawnie protestować przeciwko upolitycznianiu działań RM, opuszczając sesję RM, ale o tym kiedy indziej podgadamy.

Natomiast w mediach „mainstreamowych” czyli radiu, telewizji, gazecie czy portalu, co? no  spokój, wszystko ok , wszystko świetnie, same sukcesy obecnej ekipy. No żyć, nie umierać.

 

No sorry, ale ja jako rybniczanin oczekuję na obiektywną ocenę sytuacji, a przynajmniej rzetelny przekaz info. ,a tłumaczenie że są na garnuszku i że mają ciężko, no sorry nie życzę sobie żeby ten „garnuszek”  na który składają się i moje pieniądze był tak nie obiektywny …. no sorry ale zaczynam się wkurzać, a znacie mnie więc zadam, na początek, tylko jedno pytanie nie rozwodząc się na razie nad tym co moim zdanie dzieje się mieście.

Pytanie  brzmi : a może potrzebna im, tzn. tym mediom, konkurencja ?Bo jak jej nie ma to się zachowują, jak się zachowują.

Co, nie da się? Już to parę razy w życiu słyszałem….

To na tyle, w sprawie mediów.

 

Acha i dzięki za troskę tym którzy mówią: Nie pisz tego, bo im podpadniesz… No sorry, znacie mnie i wiecie co z tego sobie robię…..;) . Oczywiście mówię to do tych co mnie znają bardziej niż z FB czy z plakatu wyborczego…

Ten wpis na blogu zakończę tak….

Życzyłbym sobie, żeby okazało się, że przesadzam, że nie do końca mam rację.

Przecież znam od lat większość tych dziennikarzy i mam z nimi dobre układy towarzyskie.

 

I nie bierzcie, moi przyjaciele dziennikarze tych uwag do siebie zbyt emocjonalnie. Chciałem tylko przedstawić ,również Wam, jak od jakiegoś czasu postrzegam i oceniam Wasze działania i tylko  tyle, żadnych emocji.A czy mam rację… .?

Dlatego z niepokojem zadaję po raz kolejny te pytania.

Czy to tylko mnie się tak wydaje, że tak się dzieje w Naszych mediach?

Dlaczego z niepokojem, ano dlatego, że wyobraźcie sobie co będzie jak się okaże, że nie przesadzam, a info. jakie otrzymujemy i zachowania mediów jest takie jak napisałem? No właśnie…. .

 

Korzystając z okazji chcę podziękować całej ekipie z SRNM i nie tylko, która przygotowała wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, a w szczególności: P.Grażynie, Mirelli, Michałowi, Krystianowi i Tomkowi. I choć droga przed Nami jeszcze daleka, to My, w przeciwieństwie do niektórych w tym mieście dużo nie gadamy, ale sukcesywnie i efektywnie działamy… . 

No to do pogadania i do działania.

 

wypelniacz poziomy

 • Wakacje_004
 • Wakacje_013
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-44
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-14-09
 • Wakacje_001
 • Wakacje_002
 • Wakacje_015
 • Wakacje_010
 • Wakacje_014
 • Wakacje_005
 • Wakacje_012
 • Wakacje_007
 • Wakacje_008
 • Wakacje_011
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-57
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-35
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-30-35
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_14-13-13
 • Wakacje_006
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-54
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-18-59
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-29-47
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-57-23
 • Wakacje_009
 • order_sw_stanislawa_2014-05-11_13-15-25
 • Wakacje_003

r n m

s k f